+90533 940 61 75Nöbetçi Noter BulOnline Randevu

Kütahya Pilot Garage Otoekspertizden alacağınız hizmetler,seçeceğiniz paketin içeriğine göre 30 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir.


Sıkça Sorulan Sorular

 • keyboard_arrow_downSatın alacağım aracın Airbag'leri işlem görmüş mü?

  Satın alacağınızın aracın Airbag'leri daha önce işlem görmüş mü? Mevcut bir arızası var mı? Aklınızda soru işareti kalmasın. Aracınızın Airbag'lerinin fiziksel ve Eltronik olarak kontrolleri tarafımızca yapılamaktadır. Aracınızı firmamıza getirdiğinizde Airbag kontrolü istediğinizi belirtmeniz halinde ilgili arakadaşlarımız aracınızın Airbag kontrolünü yapacak ve duru hakkında sizi bilgilendirecetir.

 • keyboard_arrow_downDEĞİŞENSİZ VE BOYASIZ ARACIN HAVA YASTIKLARI (AİRBAG) İŞLEM GÖRMÜŞ OLABİLİR Mİ?

  Evet değişensiz ve boyasız aracın hava yastıkları(airbag) işlem görmüş olabilir.

  Araçların hava yastıkları sizin kaza anında yaralanmamanız için tasarlanmıştır

  Hava yastıkları aracın üzerinde bulunan darbe sensörleri sayesinde çalışır her araçta farklı bölgelerde konumlandırılan bu darbe sensörleri darbe aldığını hissettiği anda aracın hava yastığı beynine sinyal gönderir ve hava yastıkları saniyenin 1/10 unu gibi kısa bir sürede açılır yani sadece aracın kaporta kısmı zarar gördüğünde değil sert darbelerdede açılabilir 

  örneğin:sert bir çukura, tümseğe girildiğinde veya alttan darbe aldığında da açılabilir 

  Ekspertiz yaptırırken hava yastıklarınızı kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin. 

 • keyboard_arrow_downKütahya'da Oto Ekspertiz fiyatları ne kadar?

  Pilot Garage Oto Ekspertiz Kütahya bayisi olarak paket fiyatlarımıza ekteki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.kutahyaotoekspertiz.com/fiyatlar

 • keyboard_arrow_downOto Ekspertiz ücretini kim Öder?

  Oto ekspertiz ücretini kimin ödeyeceği genellikle alıcı ve satıcının karşılıklı anlaşmaları ile belirlenir. Ancak bu duruma istisna bir hüküm ise 15 Ağustos 2020 tarihinde güncellenmiş hali yayınlanan ikinci el araçların ticaretine açıklık getiren yönetmeliğin 14 ncü maddesinin birinci fıkrasında bu konuya açıklık getirilmiştir. Bu yönetmeliğe göre ikinci el araç ticareti ile uğraşan kişi/firmalar aşağıda belirtilen hükümler dahilinde ekspertiz ücretini ödemek zorundadır. 

  “(1) TSE hizmet yeterlilik belgesine sahip ekspertiz işletmesi bulunmayan illerde faaliyet gösteren işletmeler hariç olmak üzere, ikinci el otomobil veya arazi taşıtı satışı yapan işletme tarafından, satışın yapıldığı tarihten önceki üç gün içinde ekspertiz raporu alınır. Ekspertiz raporu ücreti, satış işleminin alıcıdan kaynaklanan bir nedenle gerçekleşmemesi durumunda alıcı, diğer hallerde satıcı işletme tarafından ödenir.

  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/08/20200815-1.htm

 • keyboard_arrow_downAraç alırken ekspertiz yaptırmak zorunlu mu?

  Oto Ekspertiz hizmeti almak öncelikle alıcının kafasındaki sorunları gidermesi, sorularına cevap bulabilmesi açısından önemlidir. Yasal zorunlukluk ise 15 Ağustos 2020 tarihinde revizyonun yayınlanmış olan ikinci el araçların ticaretini düzenleyen yönetmelik uyarınca, ikinci el araç ticareti ile uğraşan kişi/firmalar için yönetmelikte belirtilen esaslar dahilinde zorunludur. 

  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/08/20200815-1.htm 

 • keyboard_arrow_downNoter Oto Ekspertiz raporu istiyor mu?

  15 Ağustos 2020 tarihli revize  İkinci araçların ticaretini düzenleyen yönetmelik uyarınca noterler belirtilen vasıfları taşıyan araçlar için ekspertiz raporu istemek zorunda. Bunun yanı sıra yönetmelik kapsamına girmeyen araçların alım satımında da alıcılar isteğe bağlı olarak ekspertiz raporlarını noterde alım satım özleşmesine ekletebilir. Kütahya Pilot Garage Oto Ekspertiz olarak tavsiyemiz kesinlikle raporun alım satım özleşmesine ekletilmesi yönündedir. Burda dikkat edilmesi gereken detay Oto Ekspertiz raporunu düzenleyen firmanın TSE hizmet yeterlilik belgesine sahip olmalıdır. AKsi halde Oto Ekspertiz belgesş hükümsüz olacaktır.

  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/08/20200815-1.htm

 • keyboard_arrow_downEkspere sokmadan araç alınır mı?

  15 Ağustos 2020 tarihli ikinci el araçların ticaretini düzenleyen yönetmelik uyarınca belirli şartlardaki araçların Oto Ekspertize sokulması zorunludur. Bunun yanı sıra bu şartları kapsamayan araçlar için ekspertiz zorunlu değildir. Ancak ilerleyen zamanlarda pişman olmamak adına araç alırken Oto Ekspertiz raporu almak her zaman için önerilen bir durumdur.  Söze,güvene dayalı araç alımı her zaman büyük riskler taşır.

 • keyboard_arrow_downDinamometre (Dyno) cihazı araca zarar verir mi?

  Dinamometre (dyno) cihazı aracınıza zarar veren bir cihaz değildir. Bu yönde kamuoyu oluşturmaya çalışan kişiler tamamen artniyetli olarak yayın yapmaktadırlar. Dinamometre (dyno) aracın anlık olarak performansını ölçmek, motorun oluşturduğu gücün ne kadarının aktarma organları tarafından tekerleklere  iletildiğini ölçmek, bu esnada nasıl bir grafik oluştuğunu izlemek amacıyla imal edilmiş bir cihazdır. Sanılanın aksine motorun ömrünü değil, anlık olarak ürettiği performansı ölçmek için tasarlanmıştır. Otomotiv üreticisi firmalar tarafından da kullanılan bu cihazların; kullanıcı hatası olmadığı ve/veya araçta dışarıdan gözle tespit edilemeyen bir sorun olmadığı sürece  aracanıza hasar vermei söz konusu değildir. 

 • keyboard_arrow_downsahibinden.com 'dan araç alacağım. Ekspertizi kime yaptırabilirim

  Türkiye'nin en yaygın bayi ağına sahip olan Pilot Garage Otoekspertiz firması Sahibinden.com firması ile ekspertizlik konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. Kütahya İl'inden ve ileçelerinden yapacağınız araç alımlarında Pilot Garage Otoekspertiz yanınızda.

 • keyboard_arrow_downAraç alacağım şehirdeki Nöbetçi Noter bilgisine nasıl ulaşabilirim.

  Araç alacağınız şehirdeki nöbetçi noter'in bilgilerine aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

  https://portal.tnb.org.tr/Sayfalar/NobetciNoterBul.aspx 

   

   

 • keyboard_arrow_downOto Ekspertiz Nedir?

  Türkçeye yerleşmiş olan ekspertiz kelimesi, İngilizce expert sözcüğünden gelmekte olup uzman, bilirkişi anlamındadır. Oto ekspertiz ise her türlü 2. el araç alım satımında alıcı ile satıcı ön anlaşmayı yaptıktan sonra ve son karar öncesi aracın objektif, tarafsız bir şekilde boya, kaporta, motor, kilometre gibi konularda teknik cihazlar yardımıyla ve uzman kişilerce denetlenerek raporlanması olarak tarif edebiliriz.

 • keyboard_arrow_downOto eksper personeli vasıfları nelerdir?

  Oto eksper personeli, gerekli eğitim ve sertifikalara sahip, oto ekspertiz konusunda uzman, teknik ekipmanları kullanma becerisi olan, araçları tanıyan, tecrübeli kişilerdir. 

 • keyboard_arrow_downKilometre Orjinal mi, Sıfırlanmış mı, Değiştirilmiş mi?

  İkinci el araç alım satımında aracın kilometresinin orijinal olup olmadığı, en çok sorulan sorulardan birisidir. Dolandırıcılık, sahtekârlık ve mağduriyete uğramak istemeyenler, aracın kilometre bilgisinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı konusunda emin olmak istemektedirler. CARLY firmasının geliştirdiği yazılım sayesinde 2004 model üstü Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen, Skoda, Audi, Seat, Bentley, Lamborghini, Renault, Dacia, Mini marka araçların beyinlerinde kilometre hilesi olup olmadığı tespit edilmektedir.

  Her aracın kilometre bilgileri, marka ve modele bağlı olarak birden fazla noktada kaydedilmektedir. Bazı arıza tespit cihazları aracın beynindeki kilometre bilgisine ulaşsa dahi, bu beyinlerin hepsinde kilometre bilgileri geriye çekilmişse doğru sonuç vermemektedir. Bugüne kadar yaklaşık 800.000 aracın kontrolünü gerçekleştiren CARLY, aracın çalışma saati verisinden kilometrede manipülasyon yapılıp yapılmadığını ortaya çıkarmaktadır. Çünkü araçların çalışma saati verisi asla değiştirilememektedir. 

   

 • keyboard_arrow_downİkinci El Araçlarımız garanti kapsamında mı?

  İkinci El Araçta Garanti

  İkinci El araçlar için 01 Nisan 2019 tarihinden itibaren garanti uygulaması başlayacaktır. Kendinizi güvence altına almak istiyorsanız işte size bir fırsat. Sektörünün lider firmaları olan Pilot Garaga Otoekspertiz ve Allianz sigorta sizlerin garanti sigorta  paketi hazırladır. Daha geniş bilgiye aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  https://www.allianz.com.tr/tr_TR/urunler/arac-sigortalari/ikinci-el-garanti-sigortasi.html 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz test sürüşü nedir? Kimler sürüşe katılabilir?

  Oto ekspertiz test sürüşü, teknik ekipman ve cihazlarla yapılan denetimlerden başka uzman personel tarafından yapılan ve aracın genel durumu hakkında fikir veren deneme sürüşüdür. Bu esnada alıcı ve satıcının her ikisi de eğer varsa, test sürüşüne katılabilirler. Objektiflik, tarafsızlık ilkelerinin zedelenmemesi için alıcı ve satıcının tek başına test sürüşüne katılması uygun görülmemektedir. 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz mi fenni muayene mi önce yapılmalı?

  Aracın fenni muayene zamanı gelmişse; oto ekspertizin mi yoksa fenni muayenenin mi önce yapılması gerektiği müşterilerimizin aklına gelmektedir. Önce oto ekspertiz yapılırsa, fenni muayeneye gidildiğinde çıkabilecek eksikler görüleceğinden, oto ekspertizin ilk başta yapılması daha faydalıdır. 

 • keyboard_arrow_downEkpertiz yaptırırken aracın borcu var mı öğrenebilir miyim?

  Aracın ödenmemiş borçları, cezası, hacizli olması gibi durumları kapsamlı paketimiz içerisinde öğrenebilirsiniz. https://www.kutahyaotoekspertiz.com/fiyat/10/kapsamli-paket adresinden kapsamlı paketimizin diğer özellik ve detaylarına erişebilirsiniz. 

 • keyboard_arrow_downAraç beklenenden kötüyse para iade ediliyor mu?

  Oto ekspertiz bir ürün değil bir hizmet çeşididir. Amacı da aracın beyan edilen veya edilmeyen tüm durum ve kusurlarının objektif olarak ortaya konulmasıdır. Bu durumda yapılmış bitmiş bir hizmetin parasının iadesi mümkün gözükmemektedir. 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz yaptırmak alım satımın asli unsuru mudur? Kanuni bir zorunluluk var mı?

  Araç alım satımı, alıcı ile satıcının anlaşmasına ve noterden yapılan devir işlemine bağlı bir muameledir. Oto ekspertiz ise aracın genel durumunu ve varsa kusurlarını ortaya objektif bir şekilde konulmasını sağlar. Aracın devri için oto ekspertiz zorunluluğu getiren 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan İkinci el Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti hakkında Yönetmelik'in yürürlük tarihi 1 Nisan 2019'dur. 

 • keyboard_arrow_downAracın fenni muayene tarihi geçtiği halde oto ekspertiz yapılabilir mi?

  Aracın fenni muayenesi ile oto ekspertiz yapılması arasında kanuni veya fiili bir bağıntı yoktur ve ikisi de birbirinden bağımsız yapılabilmektedir. 

 • keyboard_arrow_downAracın oto ekspertiz raporu ne kadar sürede verilmektedir?

  Aracın oto ekspertiz raporu, ekpertiz işlemi bitmesine müteakiben ivedilikle verilmektedir. Bu rapor isteğinize bağlı olarak e-posta, whatsapp gibi elektronik ortamda da tarafınıza gönderilebilmektedir. Ekpertiz paketlerinin kapsamına göre süresi değişmekte olup https://www.kutahyaotoekspertiz.com/fiyatlar adresinden içeriklerini ve sürelerini öğrenebilirsiniz. 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz işlemi sırasında araç başında olmak gerekir mi?

  Oto ekspertiz işlemi sırasında klimalı ve müşterilerimize ayrılmış odamızda bekleyebilirsiniz. Buradan yapılan işlemler izlenebilmektedir. İsterseniz başka bir yerde hatta şehir dışında dahi olabilirsiniz. Ekpertiz işleminin yapılabilmesi için aracın, Pilot Garage Kütahya'da olması ve ruhsatının bulunması yeterlidir. 

 • keyboard_arrow_downStandart bir aracın ekspertizi ne kadar zaman alır?

  Pilot Garage Oto Ekspertiz alanında sertifikalı uzman kadrosu ve son teknoloji araçlarıyla alım satım işlemi gerçekleştirilecek olan araç özenle yapılmaktadır. Standart bir aracın ekspertiz süresi 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.

   

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz işlemi için randevu almak gerekir mi?

  Randevu almak şart olmamakla birlikte, uzun süre beklememek için önceden arayarak randevu almanız lehinize olacaktır.

  https://www.kutahyaotoekspertiz.com/online-randevu adresinden online randevu alabilir veya 0274 230 01 04 ya da 0533 331 05 71 telefon numaralarımızdan irtibat kurabilirsiniz. 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz hizmeti hangi araçlara yapılabilmektedir?

  Maksiumum 2,75 metre yükseklik ve toplam ağırlığı 3,5 tona kadar olan araçlara kadar oto ekspertiz hizmeti vermekteyiz. 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz hizmeti verilmesi için aracın yaşı önemli midir?

  Oto ekspertiz hizmetinde aracın yaşının önemi yoktur. Çok eski araçlara hizmet verdiğimiz gibi yeni (inanması güç ama) hatta sıfır araçlara dahi hizmet vermekteyiz. 

 • keyboard_arrow_downOto ekspertiz işlemi garantili midir?

  Arabalar hareket ettikleri ve çok farklı koşullara maruz kaldıkları için işin doğası gereği dış koşullardan kaynaklanabilecek etkiye açıktır. Yani kaza ve sürüşten/kullanımdan, yol durumundan veya doğa koşullarından kaynaklanan etkilere her daim maruz kalmaktadır. Bu yüzden oto ekspertiz hizmeti aracın o anki durumunu gösterdiğinden ve test merkezinden ayrıldıktan sonra bu etkilere maruz kalabileceğinden dolayı raporun garantisi bulunmamaktadır. Ancak, 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan İkinciel Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren bazı şartlarda garanti vermektedir. 

 • keyboard_arrow_downSize nasıl ulaşabilirim?

  Osmangazi Mh. 53. Sk. No: 2M 43100 KÜTAHYA adresinde Kütahya açık oto pazarı yakınında hizmet veriyoruz.

  0533 331 05 71 numaralı telefondan arayarak veya WhatsApp üzerinden bize hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

  https://www.kutahyaotoekspertiz.com/iletisim adresimizdeki google haritalar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. 

 • keyboard_arrow_downNeden ekspertiz yaptırmalıyız?

  Arabalar park halinde iken bile çok farklı koşullara maruz kalmakta ve hareket ettikleri esnada araçta meydana gelen arızaları bazen sahipleri dahi bilememektedir. Hatta -inanması güç ama- sıfır araçlarda dahi kusur ve hatalar çıkabilmektedir.

  Satıcı ve alıcıdan başka objektif üçüncü bir gözün aracın boya, alt düzen ve kaportasına bakması, kaliteli cihazlarla aracın motor performansının, süspansiyon ve yol tutuşla ilgili testlere tabi tutulması, elektronik aksamının bilgisayarla denetimi ile bilimsel, istatistiki verilerle ve uzman gözüyle aracın detaylı raporunun çıkarılması büyük öneme haizdir. Aracın kaza, boya, arıza, değişen gibi bilgilerinin ortaya konulması ile aracın değerinde alım - satımının yapılabilmesi ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. 

Işıklar Medya Bilişim
phoneBizi Arayın